Fotografia produktowa

Fotografia produktowa

Fotografia produktowa

Fotografia produktowa to specjalny dział fotografii zajmujący się robieniem zdjęć różnym produktom. Zdjęcia takie zamawiane są przez producentów różnych przedmiotów albo właścicieli sklepów internetowych. Ci pierwsi wykorzystują je na swojej stronie internetowej, w celu prezentacji danego towaru albo w ulotkach informacyjnych, na etykietach i broszurach. Sklepy internetowe muszą posiadać bardzo dobrej jakości zdjęcia wszystkich przedmiotów, które sprzedają. Nie zawsze takie zdjęcia dostaną od producenta danej rzeczy, dlatego często muszą zatroszczyć się o to samodzielnie. Tego rodzaju fotografie mają pewne wymagania, którym niełatwo jest sprostać. Trzeba posiadać do tego specjalistyczny sprzęt i odpowiednią wiedzę z dziedziny fotografii. Zdjęcia produktów wykonywane są zwykle na neutralnym, przeważnie białym tle. Wszystko po to, by nie odwracać uwagi od przedmiotu, który ma być jedynym obiektem na zdjęciu.

Fotografie takie muszą być wykonane w bardzo dobrej jakości, żeby pokazać jak najwięcej szczegółów danego przedmiotu. Obiekt musi zostać sfotografowany z każdej strony – to jest szczególnie istotne w przypadku tych zdjęć, które mają być wykorzystane w sklepie internetowym. Zrobienie takich zdjęć nie jest zadaniem łatwym, gdyż jest to szczególna dziedzina wymagająca umiejętności nie tylko z zakresu fotografii. W wielu przypadkach zdjęcia takie trzeba dodatkowo zmodyfikować – można to zrobić za pomocą specjalistycznych programów komputerowych służących do obróbki zdjęć.

Na ich obsłudze również trzeba dobrze się znać. Jak widać, fotografia produktów to dział fotografii wymagający wielu specjalistycznych umiejętności, dział w którym fotograf amator raczej sobie nie poradzi.

Wpis zawdzięczamy