Co mozna zrobic ze zwyklego zdjecia

Co mozna zrobic ze zwyklego zdjecia

Co mozna zrobic ze zwyklego zdjecia

Dzisiaj każdy może spróbować pobawić się w profesjonalnego fotografa i zająć się obróbką cyfrową zdjęć.flagi na zamówienie Każdy z nas robi bardzo wiele fotografii. Zwykłe zdjęcia włożone do albumu są świetną pamiątką z każdej okazji, ale niejednokrotnie są także dosyć nudne. W internecie dostępnych jest dużo różnego rodzaju programów komputerowych umożliwiających obróbkę zdjęć.

Są takie, które do celów nie komercyjnych można używać zupełnie za darmo. Co prawda ich obsługa wymaga posiadania co najmniej minimalnej wiedzy w tym zakresie, ale przecież wszystkiego można się nauczyć. Załóżmy, że posiadamy taki program i umiemy go w stopniu minimalnym obsługiwać – co można za jego pomocą zrobić ze zdjęcia? Możliwości jest bardzo wiele – wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Taki program graficzny pomoże nam poprawić jakość niedoskonałych zdjęć, a z tych całkiem niezłych zrobić doskonałe. Przy jego pomocy możemy zredukować chociażby efekt czerwonych oczu czy odpowiednio wykadrować zdjęcie. Możemy jednak spróbować bardziej zaawansowanych technik zmieniających obraz. Mamy tu do dyspozycji narzędzia umożliwiające rozmycie tła czy jakiegokolwiek innego elementu, zniwelowania cieni, zwiększenia bądź zmniejszenia głębi ostrości czy kontrastu.

Możemy też zupełnie popuścić wodze fantazji i zabawić się narzędziami umożliwiającymi dodanie do zdjęcia różnych efektów specjalnych. Programy takie dają możliwość dodania do fotografii różnych rysunków i grafik. Zdjęcie z wakacji z domalowanymi kwiatkami i słońcem czy nadrukowaną zabawną ramką będzie na pewno ciekawą pamiątką. Takie fotografie urozmaicą każdy album rodzinny.

Wpis zawdzięczamy